V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydávalo ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízelo sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa. V této tradici pokračujeme také my v rámci stejnojmenné edice.


Jsme výhradní distributor nakladatelství TASCHEN pro Českou republiku


Cassandra Clare: Pán stínů (Temné lsti II)

Připravované knihy

 
Připravované knihy v češtině
Připravované cizojazyčné knihy
 
Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant

Jozef Tiso: kněz, politik, kolaborant

Autor: James Mace Ward
ISBN: 9788073918750
Internetová cena: 424,00 Kč
Běžná cena: 499,00 Kč

Životopis Jozefa Tisa (1887-1947), katolického kněze a prvního prezidenta Slovenské republiky. Po válce byl Tiso justicí obnovené Československé republiky odsouzen k smrti pro vlastizradu a zločiny proti lidskosti. James Ward, docent evropských dějin na Stanfordově univerzitě, představuje Tisa coby hluboce zbožného muže, který byl veden odhodláním udržet samostatný slovenský stát za každou cenu, a proto souhlasil s vyvražďováním slovenských Židů. Odmítá však v Tisovi vidět pouhého oportunistu: vyzdvihuje jeho cílevědomost a závislost na mezinárodních okolnostech, jejichž obětí do značné míry byl. Právě tato směsice protikladů spolu s Tisovou neuvěřitelnou schopností popírat důsledky vlastních činů nakonec vedla k jeho odsouzení.

Testament

Testament

Autor: Kim Sherwood
ISBN: 9781786488664
Internetová cena: 390,00 Kč
Běžná cena: 459,00 Kč
A prize-winning novel following a young woman uncovering the truth about her family's past in the Hungarian Holocaust.

'What a writer. I was totally captivated. Moving and ultimately uplifting' HEATHER MORRIS, author of The Tattooist of Auschwitz

'I am absorbed by the delicacy, even the beauty, with which she writes of the trauma of history' AMIT CHAUDHURI

WINNER OF THE BATH NOVEL AWARD

Eva finds the letter in the Blue Room. She spent the happier days of her childhood here, in her grandfather's painting studio. After his death, she is responsible for his legacy - a legacy threatened by the letter. It is from the Jewish Museum in Berlin.

They have found the testimony he gave after surviving the death march across Serbia and Hungary, and they want to exhibit it. But the famous Joseph Silk - who came to England as a refugee - remade himself long ago.

As Eva unravels what happened to him, and to the woman he loved, she is confronted by the lies that have haunted her family. They will change her grandfather's identity; but they could also turn the tide of history. Their story is in her hands.

Kim Sherwood's extraordinary first novel is a powerful statement of intent. Beautifully written, moving and hopeful, it crosses the tidemark where the third generation meets the first, finding a new language to express love, loss and our place within history.

Biographical Notes

Kim Sherwood was born in Camden in 1989 and lives in Bath. She studied Creative Writing at UEA, is now Senior Lecturer at the University of the West of England, and teaches prisoners. Her pieces have appeared in Mslexia, Lighthouse, and Going Down Swinging. Kim began researching and writing Testament, her first novel, after her grandfather, the actor George Baker, passed away and her grandmother began to talk about her experiences as a Holocaust Survivor for the first time. It won the 2016 Bath Novel Award.

Alfons Mucha

Alfons Mucha

Autor: Tomoko Satová
ISBN: 9788075294951
Internetová cena: 254,00 Kč
Běžná cena: 299,00 Kč

Alfons Mucha (1860–1939) je nejznámější jako mistr secese, který svými svůdnými kompozicemi květin, ornamentů a žen v pastelových barvách charakterizoval vzhled a styl přelomu 19. a 20. století, takzvané Belle Époque. Široká paleta jeho prací zahrnuje plakáty, ilustrace, pohlednice, propagační materiály, ale i návrhy kostýmů, divadelních rekvizit a interiérů. K jeho nejznámějším dílům patří divadelní plakáty pro slavnou herečku Sarah Bernhardtovou a monumentální cyklus Slovanská epopej. Při podrobném zkoumání jeho života a díla se však projevují i další stránky umělcovy složité osobnosti, zejména coby společensky zaměřeného myslitele. Byl vlastenec, stoupenec panslavismu, zednářský reformátor a pacifista. Spíš než možností experimentovat s novými směry a styly mu umění bylo prostředkem, jak širšímu publiku sdělovat svoje politické a filozofické názory. Snahou této publikace je projít cestu Muchova života a pochopit, jak jeho život stylově a názorově ovlivnil jeho dílo.

Origin (Robert Langdon Book 5) (paperback, A format)

Origin (Robert Langdon Book 5) (paperback, A format)

Autor: Dan Brown
ISBN: 9780552175692
Internetová cena: 169,00 Kč
Běžná cena: 199,00 Kč

Sunday Times #1 Bestseller
New York Times #1 Bestseller

The global bestseller - Origin is the latest Robert Langdon novel from the author of The Da Vinci Code.


'Fans will not be disappointed' The Times


Robert Langdon, Harvard professor of symbology and religious iconology, arrives at the Guggenheim Museum Bilbao to attend the unveiling of an astonishing scientific breakthrough. The evening’s host is billionaire Edmond Kirsch, a futurist whose dazzling high-tech inventions and audacious predictions have made him a controversial figure around the world.

But Langdon and several hundred guests are left reeling when the meticulously orchestrated evening is suddenly blown apart. There is a real danger that Kirsch’s precious discovery may be lost in the ensuing chaos. With his life under threat, Langdon is forced into a desperate bid to escape Bilbao, taking with him the museum’s director, Ambra Vidal. Together they flee to Barcelona on a perilous quest to locate a cryptic password that will unlock Kirsch’s secret.

To evade a devious enemy who is one step ahead of them at every turn, Langdon and Vidal must navigate the labyrinthine passageways of extreme religion and hidden history. On a trail marked only by enigmatic symbols and elusive modern art, Langdon and Vidal will come face-to-face with a breathtaking truth that has remained buried – until now.


‘Dan Brown is the master of the intellectual cliffhanger’ Wall Street Journal
‘As engaging a hero as you could wish for’ Mail on Sunday
‘For anyone who wants more brain-food than thrillers normally provide’ Sunday Times

Iluminovaná kniha Žalmů

Iluminovaná kniha Žalmů

   Ilustrované texty všech 150 modliteb a písní

ISBN: 9788075293428
Internetová cena: 314,00 Kč
Běžná cena: 369,00 Kč

Kniha Žalmů patří k nejoblíbenějším a nejpoetičtějším knihám Bible. Obsahuje 150 chval, písní díkuvzdání a důvěry. Toto vydání, které navazuje na tradici misálů přináší Knihu Žalmů doplněnou nejen vybranými iluminacemi z gotických žaltářů, hebrejských rukopisů či liturgických knih hodinek, ale také ilustracemi a propracovanými bordurami. Tvoří tak výjimečné umělecké dílo navazující na tradici středověkých iluminovaných rukopisů.

Fantastic Beasts and Where to Find Them - The Original Screenplay

Fantastic Beasts and Where to Find Them - The Original Screenplay

Autor: J.K. Rowling
ISBN: 9780751574951
Internetová cena: 203,00 Kč
Běžná cena: 239,00 Kč
J.K. Rowling's screenwriting debut is captured in this exciting paperback edition of the Fantastic Beasts and Where to Find Them screenplay.

When Magizoologist Newt Scamander arrives in New York, he intends his stay to be just a brief stopover. However, when his magical case is misplaced and some of Newt's fantastic beasts escape, it spells trouble for everyone . . .

Inspired by the original Hogwart's textbook by Newt Scamander, Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original screenplay marks the screenwriting debut of J.K. Rowling, author of the beloved and internationally bestselling Harry Potter books. A feat of imagination and featuring a cast of remarkable characters and magical creatures, this is epic adventure-packed storytelling at its very best. Whether an existing fan or new to the wizarding world, this is a perfect addition for any film lover or reader's bookshelf

Vítr ve dveřích

Vítr ve dveřích

Autor: Madeleine L'Engle
ISBN: 9788075295828
Internetová cena: 254,00 Kč
Běžná cena: 299,00 Kč

Rok poté, co jsme se rozloučili s hrdiny knihy V pasti času, začíná její pokračování. Meg Murryová se jednoho podzimního odpoledne vrátí ze školy a její malý bratr Charles Wallace, o kterého se poslední dobou pokouší jakási choroba, jí oznámí, že v zeleninové zahrádce viděl draky. Když se následující noci Meg, Charles a jejich kamarád Calvin vydají zahradu prozkoumat, setkají se tam s tajemným Učitelem. Ten jim vysvětlí, že domnělí draci jsou ve skutečnosti podivuhodní cherubíni, kteří spolu s ním přišli na pomoc vážně nemocnému Charlesovi – a zároveň i celému vesmíru. Meg, Charlese, Calvina i jejich nové spojence čeká další dobrodružná cesta a další bitva, v níž brání dobro proti zlu.

Fantastic Beats: The Crimes of Grindelwald - The Original Screnplay

Fantastic Beats: The Crimes of Grindelwald - The Original Screnplay

Autor: J.K. Rowling
ISBN: 9781408711705
Internetová cena: 441,00 Kč
Běžná cena: 519,00 Kč
J.K. Rowling's five-film Fantastic Beasts adventure series continues with the original screenplay for Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

At the end of Fantastic Beasts and Where to Find Them, the powerful Dark wizard Gellert Grindelwald was captured in New York with the help of Newt Scamander. But, making good on his threat, Grindelwald escapes custody and sets about gathering followers, most unsuspecting of his true agenda: to raise pure-blood wizards up to rule over all non-magical beings.

In an effort to thwart Grindelwald's plans, Albus Dumbledore enlists Newt, his former Hogwarts student, who agrees to help once again, unaware of the dangers that lie ahead. Lines are drawn as love and loyalty are tested, even among the truest friends and family, in an increasingly divided wizarding world.

This second original screenplay from J.K. Rowling, illustrated with stunning line art from MinaLima, expands on earlier events that helped shaped the wizarding world, with some surprising nods to the Harry Potter stories that will delight fans of both the books and films

Je tohle láska?

Je tohle láska?

   Být holka je dřina 2

Autor: Holly Bourne
ISBN: 9788075293398
Internetová cena: 314,00 Kč
Běžná cena: 369,00 Kč

Amber, Evie a Lottie jsou tři holky, které čelí všem problémům pomocí přátelství, feminismu a sýrových křupek. Už jsem normální?!? byl Eviin příběh. Tenhle dojemný a zábavný román vypráví o Amber a o tom, jak těžká, plná bolesti, ale i radosti může být láska. Její matka nikdy nebyla příliš ukázkový rodič, ani předtím než se odstěhovala do Ameriky, znovu se vdala a podle všeho prodělala hotovou transplantaci osobnosti. Ale Amber doufá, že společné léto by to mohlo změnit. A pak je tu Král plesu Kyle, kluk, po kterém touží všechny holky. Opravdu by mohl mít o Amber zájem? Evie a Lottie si to myslí. A pokud ano, je tohle láska? Poutavý román pro chytré holky, které znají cenu skutečného přátelství.

Skřípouni

Skřípouni

Autor: Tom Fletcher
ISBN: 9788075295798
Internetová cena: 254,00 Kč
Běžná cena: 299,00 Kč

Slýcháte v noci podivné skřípání? Pátrali jste po tom, co ho způsobuje? Nenapadlo vás, že třeba cosi vyčkává ve stínu pod postelí a skrývá se před vašimi zraky, aby…

Jednoho rána Lucka Vykydalová zjistí, že všichni dospěláci zmizeli. Zkrátka jsou fuč. V Lucčině městečku zavládne chaos: děti se začnou chovat jako puštěné ze řetězu. Pro většinu z nich je to ráj na zemi, ale Lucce, a možná i někomu dalšímu, se to nelíbí. Lucka je odhodlaná přijít na to, co se to v Závanovicích děje! Před nedávnem totiž přišla stejným způsobem o tátu a ani v nejmenším nestojí o to přijít taky o mámu. A v jejím odhodlání ji nic a nikdo nemůže zastavit... teda, až na skřípouny. Možná…

Co nás všechny žere?

Co nás všechny žere?

   Paraziti – breberky kolem nás, na nás a v nás

Autor: Nicola Davies
ISBN: 9788075295712
Internetová cena: 152,00 Kč
Běžná cena: 179,00 Kč

Napadlo vás někdy, že snad každý živý tvor na naší planetě – včetně nás lidí – je „domovem“ mnoha různých cizopasníků? Jsou stovky všelijakých parazitů, od maličkých roztočů po dlouhé tasemnice, kteří mohou žít na povrchu nebo uvnitř našich těl. Ale neděste se! Vaše těla jsou bezpochyby příliš čistá a upravená na to, aby uživila mnoho parazitů. Pár jich však „hostíte“, i když si to nemyslíte. A o těch dalších si můžete přečíst spoustu zajímavých, někdy až šokujících informací v téhle absolutně pravdivé, drsně realistické i vtipně napsané a ilustrované knížce! Že se od teď během několika následujících vteřin začnete někde škrábat?! To je jasné! A když vás čtení pobaví, můžete si užít také další knihu z dílny populárního autora a ilustrátora – Bobky, šišky a jiná hovínka, tedy knihu o tom, o čem se většinou nemluví.

Moje první kniha o domácích zvířatech (Montessori: Svět úspěchů)

Moje první kniha o domácích zvířatech (Montessori: Svět úspěchů)

   se spoustou úžasných samolepek

Autor: Chiara Piroddiová
ISBN: 9788075295743
Internetová cena: 144,00 Kč
Běžná cena: 169,00 Kč

V kolik hodin budí kohout Tonda všechna zvířata na statku? Najde ztracený beránek Ota cestu domů? Proč je prasátko Matěj takový nešika? Cvičení a hry na základě principů montessori pedagogiky seznámí děti zábavným způsobem se světem domácích zvířat.

Moje první kniha o zahradě (Montessori: Svět úspěchů)

Moje první kniha o zahradě (Montessori: Svět úspěchů)

   se spoustou úžasných samolepek

Autor: Chiara Piroddiová
ISBN: 9788075295736
Internetová cena: 144,00 Kč
Běžná cena: 169,00 Kč

Najde malý krteček Vilda v podzemním bludišti maminku? Poznáš stromy na zahradě podle jejich tvaru? Pomůžeš pavoučkovi Hugovi s pletením pavoučí sítě? Kniha dětem na základě principů montessori pedagogiky hravým způsobem ukáže, co všechno se může skrývat na zahradě u jejich domu.

Moje první kniha o zvířatech z lesa (Montessori: Svět úspěchů)

   se spoustou úžasných samolepek

Autor: Chiara Piroddiová
ISBN: 9788075295729
Internetová cena: 144,00 Kč
Běžná cena: 169,00 Kč

Dokážeš utíkat v lese tak rychle jako vlk Vojta? Kolik zvládne strakapoud Karel udělat do stromů děr? Které z lesních zvířat má nejdelší ocas? Cvičení a hry na základě principů montessori pedagogiky seznámí děti s lesními zvířaty a přinesou jim přitom i spoustu zábavy.

Velká města v historii

Velká města v historii

Autor: John Julius Norwich
ISBN: 9788075295958
Internetová cena: 339,00 Kč
Běžná cena: 399,00 Kč

Od počátků urbanizace v Mezopotámii až po dnešní globální metropole byla velká města průvodním znakem rozvoje lidské civilizace. Kniha Velká města v historii vypráví jejich příběhy počínaje starověkem, od Uruku a Memfisu až po Jeruzalém a Alexandrii. Následují města prvního tisíciletí, od Damašku a Bagdádu přes Teotihuacán a Tikal až po Konstantinopol a Čchang-an. Za středověku vzkvétaly např. Paříž v Evropě, Benin v Africe či Angkor v jihovýchodní Asii. Předposlední oddíl uvede čtenáře do počátku moderního světa, mj. s Prahou, Amsterodamem a Mexikem, a poslední do doby moderních měst s Londýnem, Tokiem či São Paulem. Víc než 50 významných přispěvatelů přibližuje čtenáři charakter každého místa – jeho obyvatel, architektury a umění i jeho vládců – a vysvětluje příčinu jeho úspěchu. Kniha, kterou doprovází na 300 fotografií, kreseb, map a plánů, je vlastně portrétem světové civilizace.

Nabroušený šéfkuchař: Líbivé bludy a krutá pravda o zdravém stravování

Nabroušený šéfkuchař: Líbivé bludy a krutá pravda o zdravém stravování

Autor: Anthony Warner
ISBN: 9788075295200
Internetová cena: 339,00 Kč
Běžná cena: 399,00 Kč

Anthony Warner, bloger známý jako Angry Chef, rozplétá ve své knize spolu s týmem psychologů, výživových vědců a dietetiků tajemství, proč se většina z nás, rozumných, inteligentních lidí, tak snadno nechá oklamat módními stravovacími výstřelky. Nikdy předtím jsme o jídle a zdraví neměli k dispozici tolik informací jako nyní. Máme diety jako GAPS, paleo, detox, bezlepkovou, zásaditou, raw i myšlenku „cukrového spiknutí“. Spousta z toho je však nejen mylná, ale také doopravdy škodlivá. A tak nás Gizzi Erskineová, britská šéfkuchařka známá z kulinárních pořadů v TV, naladí na přečtení této důležité knihy: „Díky bohu za přímočarého, inteligentního a dobře informovaného Anthonyho Warnera. Někdo to musel říct (kult čistého střeva je blbost) a on se do toho pustil – energicky, zábavně a přesvědčivě.“

Francouzské dobrodružství Jamese Martina

Francouzské dobrodružství Jamese Martina

   80 klasických francouzských receptů

Autor: James Martin
ISBN: 9788075295217
Internetová cena: 424,00 Kč
Běžná cena: 499,00 Kč

Vydejte se s kuchařem Jamesem Martinem, kterého zřejmě znáte z TV Paprika, na cestu po Francii v klasickém Citroënu 2 a prožijte s ním úžasná kulinární dobrodružství. Na cestě křížem krážem zemí ochutnává nejlepší jídla, nakupuje na trzích a vaří – zahřejte se jeho poctivou cibulačkou se sýrovými krutony, pochutnejte si na rillettes z kachního masa s fíkovým a broskvovým čatní, připravte si pstruha s mandlemi a fazolkami, zařaďte do svého repertoáru klasické hovězí po burgundsku nebo králíka v hořčičné omáčce, naučte se správně udělat brambory gratin dauphinois či salade niçoise s grilovaným tuňákem. A čím zakončit jídlo lépe než koláčem tarte Tatin s hruškami a rozmarýnem nebo mraženým ostružinovým suflé…

Řezbářství. Jak na ruční výrobu dřevěných předmětů

Řezbářství. Jak na ruční výrobu dřevěných předmětů

Autor: Niklas Karlsson
ISBN: 9788075295552
Internetová cena: 339,00 Kč
Běžná cena: 399,00 Kč

Kniha nabízí skvělý lék na stresy dnešního způsobu života a prostředky návratu k základům a řemeslné výrobě předmětů od samého počátku. Je zčásti reflexí prastarého umění řezbářského ve skandinávské tradici, zčásti praktickou příručkou seznamující s různými druhy používaného dřeva a jednoduchými nástroji, které potřebujete do začátku. Fotografie a ilustrace jsou součástí projektů krok za krokem, sahajících od jednoduchých předmětů po umělecké řemeslo.

Doručení zdarma

Objednejte si knihy v hodnotě alespoň 900 Kč a dopravíme Vám je zdarma!

Aktuality

Připravujeme

V nakladatelství

V distribuci

Další knihy »

Bazar

Další knihy »

RSS

Přihlaste se k odběru RSS a dostávejte informace o nových knihách hned po jejich zveřejnění na stránce.

Nejdiskutovanější knihy

Novinky e-mailem

Jste knihkupec?

Vyberte si témata:Váš email: